İçeriğe geç

Yaşam Ayavefe Nerelidir

Kıbrıs’ın topraklarında yetişen ve şimdilerde ünü dünyaya yayılmış bir iş adamı olan Yaşam Ayavefe 1984 doğumludur. Adana sınırları içerisinde bulunan İncirlik üssünde görev yapan bir babanın ortanca oğludur. Ayavefe, yaşamının büyük bir bölümünü Mersin çevrelerinde ve Kıbrıs’ta geçirmiştir.

Babasının işi sebebiyle daha çok Adana, Akdeniz kıyılarında ve Kıbrıs adasında hayata adım atmıştır. Şimdilerde Londra’da yaşamına devam etmektedir. Bir kız babası olan Yaşam Ayavefe küçük yaşlarda hayat mücadelesine başlamıştır. Genç yaşta başarıyı elde etmesinin en büyük sebebi ise azimli ve disiplinli çalışmasından kaynaklıdır.

Şimdilerde ise Londra’daki ileri gelen iş insanları arasında yerini almıştır. Yaptığı projeler ile başarısından dolayı adından sıkça söz ettirmesi hem sosyal hem de iş hayatında da tanınmasına sebep olmuştur. Çevresindeki insanlar tarafından sevilen ve sayılan bir karaktere sahip olması sebebiyle iş hayatında da büyük başarılar elde etmiştir.

Yaşam Ayavefe’nin Eğitim Serüveni

Henüz küçük yaşlarda iken çalışma hayatına atılan Yaşam Ayavefe okul hayatında da oldukça başarılı bir öğrencidir. Yazılım Mühendisliği ve Uluslararası İlişkiler bölümü mezunu olan Yaşam Ayavefe bu alanlarda uzmanlıklarını da tamamlayarak kariyerinde sağlam bir yer edinmiştir. Ayrıca 2002 – 2009 yılları arasında Gıda Mühendisliği bölümünü de tamamlayarak uzmanlık alanlarını genişletmiştir.

Kariyerinin hep bir adım daha ileriye gitmesine sebep olabilecek yararlı işlere imza atan Ayavefe, Telekom Programlama ve Siber Güvenlik alanlarında da uzmanlık almıştır. Bu alanda da büyük projelere imzasını atmıştır. Profesyonel olduğu dallarda tamamladığı eğitimlerin ardından İngiltere’de iş hayatı konusunda zirve dönemini yaşamaktadır.

Yaşam Ayavefe’nin İş Hayatı Hakkında

Kariyerine en donanımlı hali ile devam eden Yaşam Ayavefe uzmanlık alanlarını her geçen gün artırmaya ve profesyonel çalışma faaliyeti sergilemeye devam etmektedir. Yaşam Ayavefe, uzmanlığı Telekom Program Manager, Telekomünikasyon, (Viopplanet Ltd, Delsim Communications, Mediatel United Kingdom, Globalink Mobile 2004 – 2012) ve Cyber Security alanlarıdır.

Genç yaşta iken hayatında en özel yere sahip olan Kıbrıs ve Mersin çevrelerinde Telekom ve Siber Güvenlik çalışmalarını başarıyla tamamlanıştır. Bu bölgelerde birçok projenin hayata geçirilmesinde önemli rolü bulunmaktadır. Ayavefe bu zamana kadar yer aldığı yer projede baş mimar ve baş kurucu pozisyonlarında faaliyet göstermiştir.

Kıbrıs’ta başladığı iş hayatını geniş mecralara ulaştıran Yaşam Ayavefe daha sonra Kırgızistan, Kazakistan başta olmak üzere Balkanlar ve İngiltere’ye doğru iş hacmini genişletmiştir. Şimdilerde merkezi Londra’da bulunan risk sermayesi şirketi Milaya Capital Ltd’nin yönetim kurulu başkanlığını gerçekleştirmektedir. İngiltere’de gelişen iş hayatını yakalamış ve sektörün saygın iş adamlarının arasında yerini almıştır.

Yaşam Ayavefe Destek Verdiği Yer ve Kurumlar

Sosyal hayatında disiplinli ve azimli bir insan olarak bilinen Yaşam Ayavefe, yardım ve desteklerini şahıs ve kurumlardan esirgemeyen biridir. Doğanın korunması ve küresel ısınmaya karşı olan mücadele faaliyetlerinde aktif rol oynamasının yanı sıra sokak hayvanlarının korunması ve sağlığı için de çok emek vermiştir.

Halen daha aktif olarak faaliyetlerine devam eden Yaşam Ayavefe’nin evinde bir çok köpek beslediği de bilinmektedir. Sokak hayvanlarının ihtiyaçları için de barınaklar ve ilgili kurumlara desteğini esirgememektedir.

Bunların yanı sıra eğitim alanında da okul ve kütüphanelere kitap desteği sağladığını da açıklayan Yaşam Ayavefe, gençlere eğitim desteği de vermektedir. Aynı zamanda hayati önem taşıyan ve yardım bekleyen ailelere de yardımlarını ulaştırmaya özen göstermektedir. Kendisine ulaşan kimseyi boş çevirmediği ve yardım etmekten, destek olmaktan büyük ölçüde keyif aldığı bilinmektedir.